در ویدیوی تایم لپس ناسا که به تازگی منتشر شده، ۲۰ سال تغییرات فصلی را تنها در مدت زمانی کوتاه مشاهده می‌کنیم. این ویدیوی تایم لپس از کره زمین بسیار زیباست.

اگرچه همگان ناسا را به عنوان سازمانی فعال در زمینه ماموریت‌های فضایی می‌شناسند، اما یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مورد تمرکز آن زمین شناسی هست. ناسا با همین هدف تعداد زیادی ماهواره به مدار زمین ارسال کرده هست. محتواهایی که در این ویدیوی تایم لپس ناسا مشاهده می‌کنید، از سال ۱۹۹۷ توسط ماهواره‌های این سازمان فضایی ثبت شده‌اند.

این سازمان طی مدت زمان اخیر، ویدیوهای زیادی را از زمین تهیه کرده هست تا زندگی که بر روی آن جاری هست را نشان بدهد. با این حال تایم لپس تازه، بهترین ویدیو در بین آن‌ها هست، چرا که طی زمانی کوتاه، مرگ و زندگی در کره زمین در طول دو دهه را نشان می‌دهد. تغییراتی که طی این ۲۰ سال در اقیانوس‌ها رخ داده هست، یکی دیگر از بخش‌های تامل برانگیز این ویدیو محسوب می‌شود.

ویدیوی تایم لپس ناسا

ماهواره‌های ناسا همه ساله رشد و نمو پوشش‌های گیاهی را در بخش‌هایی از سیاره را ردیابی می‌کنند. این کار در بهار از نیم‌کره شمالی زمین آغاز شده و تغییرات فصلی رفته رفته با گذر زمان ثبت می‌شود. مشاهده چرخه فصل‌ها، نحوه رسیدن بهار به زمستان و شروع مجدد بهار، اصلی‌ترین جذابیت این ویدیوی تایم لپس ناسا هست.

ناسا از سال ۱۹۷۰ فعالیت‌های مربوط به علم زمین‌شناسی را آغاز کرد، اما تنها طی ۲۰ سال گذشته به طور مستمر پیگیر آن بوده هست. ظهور سنسورهای SeaWiFS در سال ۱۹۹۷ که برای جمع‌آوری اطلاعات بیولوژیکی اقیانوس‌های جهان کاربرد دارند، آغازی بر این فعالیت گسترده بود. به لطف داده‌هایی که از این سنسورهای درون ماهواره‌ها به دست می‌آمد، دانشمندان قادر شدند بر روی جنگل‌ها، محصولات کشاورزی، ماهی‌گیری و بخش گسترده‌ای از تغییراتی که در سرتاسر کره زمین رخ می‌دهد نظارت داشته باشند.

ویدیوی تایم لپس ناسا

نظارت دقیق بر روی چگونگی تغییرات فصلی، همچنین به دانشمندان کمک کرد دقیق‌تر روال گرم شدن کره زمین و تاثیرات آن را دنبال کنند. افزایش دمای سیاره سبب شده در قطب شمال ماده سبز بیشتری مشاهده شود. اکنون درختچه‌ها از محدوده اصلی خود فراتر رفته و بسیار گسترش پیدا کرده‌اند.

هدف اصلی انتشار ویدیوی تایم لپس ناسا ، نمایش زنده بودن زمین و نفس کشیدن آن هست، هر چند فعالیت‌های انسانی و صنعتی روز به روز آن را بیشتر تخریب می‌کند. با در نظر گرفتن ابتدا و انتهای ویدیو، می‌توان تخریب کره زمین طی دو دهه اخیر را به خوبی مشاهده کرد.

ویدیوی تایم لپس ناسا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما