نمایشگر گوگل پیکسل ۲ ایکس ال (Google Pixel 2 XL) به گفته بعضی کاربران دارای مشکل هست. ایراد در صفحه نمایش گوگل پیکسل ۲ ایکس ال سبب نگرانی خریداران شده هست.

تعدادی از کاربرانی که پرچمدار تازه گوگل را خریداری کرده‌اند، در تماس با بخش پشتیبانی شرکت، گزارشاتی مبنی بر مشاهده پیکسل‌های سوخته در نمایشگر گوگل پیکسل ۲ ایکس ال ارائه کرده‌اند. ویرایشگر وب سایت Android Central اولین نفری بود که این مشکل را گفته کرد. وی پیش از مطرح شدن این ایراد به صورت گسترده، برای حدود یک هفته از پرچمدار تازه گوگل استفاده کرد. مشکل وی با نمایشگر گوگل پیکسل ۲ ایکس ال مربوط به سوختن پیکسل‌های دکمه‌های ناوبری هست.

بخش پشتیبانی گوگل اعلام کرد به صورتی فعال، مشغول تحقیق بر روی این موضوع هست. تصویر زیر مربوط به پست توییتری ویرایشگر وب سایت Android Central هست. در این تصویر شاهد غیر قابل استفاده بودن بخش زیادی از نمایشگر گوگل پیکسل ۲ ایکس ال هستیم. با وجود عدم تایید رسمی از سوی سازنده، به احتمال زیاد سوختن پیکسل‌های صفحه نمایش مسبب بروز این مشکل هست.

نمایشگر گوگل پیکسل 2 ایکس ال

این مشکل بیشتر در پنل‌های OLED شایع هست و زمانی رخ می‌دهد که نمایشگر، برای مدت زمانی طولانی محتوای یکسانی را نمایش می‌دهد. شرکت‌ها این محدودیت را با جابه‌جا کردن محتوای صفحه نمایش به اندازه چند پیکسل در هر چند دقیقه یک مرتبه دور می‌زنند. این جابه‌جایی به حتی کوتاه هست که با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست. با گذشت زمان بهتر مشخص می‌شود چند درصد گوشی‌های فروخته شده دارای این مشکل هستند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما