یک شرکت کره‌ای موفق به تولید سنسور میکرو ترمومتر شد. به لطف آن، در آینده شاهد عرضه انواع گوشی مجهز به دماسنج بدون نیاز به لمس خواهیم بود.

سخت نیست اگر بخواهید به دنبال تعداد زیادی از گفته‌ها در ارتباط با اینکه گوشی های هوشمند چگونه می‌توانند برای سلامت ما بد باشند اگر آن‌ها را به مسائل مربوط به سلامت روانی متهم نکنیم. به طور مثال استفاده از آن‌ها در رانندگی نیز باعث مرگ و میر می‌شود. داستان‌های کمتری در مورد اینکه چقدر می‌توانند برای شما خوب باشند را می‌شنویم، اما یک گفته تازه منتشر شده از کره خبرهای خوبی در این زمینه به ما می‌دهد.

یک کمپانی کره‌ای به نام CrucialTec نیوز از توسعه‌ی نخستین ماژول سنسور میکرو ترمومتر برای گوشی های هوشمند و یک محصول نمونه تولیدی مبتنی بر این تکنولوژی داده هست. به نقل از نشریه‌ی Korea Herald، این گوشی مجهز به دماسنج می‌تواند با استفاده از یک اپلیکیشن متصل در کمتر از ۰٫۵ ثانیه دمای بدن یک فرد را اندازه بگیرد.

گوشی مجهز به دماسنج بدون نیاز به لمس

گوشی مجهز به دماسنج میکرو ترمومتر ساخته شده، از دمای ۴۰- الی ۲۰۰ درجه پشتیبانی می‌کند

این ماژول از یک سیستم یکپارچه میکرو الکترومکانیکی یا i-MEMS استفاده می‌کند و گفته می‌شود که می‌تواند دمای بدن انسان، اجسام (و احتمالا حیوانات) را بین ۴۰- الی ۲۰۰ درجه‌ی سانتیگراد اندازه‌گیری کند. اما این سنسور به گونه‌ای طراحی شده هست که دمای طبیعی گوشی با اندازه‌گیری‌های انجام شده تداخلی نداشته باشد. با این حال، احتمالا جالب توجه هست که این تکنولوژی مستلزم لمس کاربران نخواهد بود، در واقع کاربران به هیچ وجه نیازی به تماس با سنسور جهت نمایش دمای بدنشان نخواهند داشت. این می‌تواند به کاهش ابتلا به عفوت و افزایش برنامه‌های کاربردی (در مقایسه با دماسنج‌های قدیمی) کمک کند.

اما در گفته Korea Herald اشاره نشده هست که ما چه زمانی می‌توانیم چنین تکنولوژی را در گوشی های هوشمند رایج بازار ببینیم: این نخستین سنسور از نوع میکرو ترمومتر هست و احتمال دارد چند سال تا تجاری سازی آن فاصله داشته باشیم. اما نظارت بیومتریک طی سالیان اخیر به شدت در صنعت گوشی های هوشمند و گجت های پوشیدنی شایع شده هست، پس اگر یک گوشی مجهز به دماسنج بدون نیاز به لمس را تا چند سال دیگر در بازار نبینیم باید متعجب شویم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما