دوربین اینستا ۳۶۰ نانو اس (Insta360 new Nano S) در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شد. این دوربین قابلیت تصویربرداری ۳۶۰ درجه با کیفیت ۴K برای آیفون را به همراه دارد و از نظر قیمت بسیار مناسب هست. در ادامه به بررسی مشخصات این دوربین با کیفیت می پردازیم.

اینستا ۳۶۰، نسخه به‌روز شده از دوربین ۳۶۰ درجه نانو خود را که می‌تواند به آیفون متصل شود، در نمایشگاه CES 2018 رونمایی کرد. این دوربین، نانو اس نام دارد. بزرگ‌ترین تغییر موجود در این مدل تازه، افزوده شدن کیفیت تصویربرداری ۴K و کیفیت تصویر‌برداری ۲۰ مگاپیکسل هست. نانو اس ظاهری شبیه به نسل قبلی خود، نانو، دارد و به درگاه لایتنینگ آیفون متصل می‌شود.

پس از تصویر‌برداری یا فیلم‌برداری توسط این دوربین، کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه نانو اس، تصاویر و ویدئوها را ویرایش کنند و به اشتراک بگذارند. در این دوربین قابلیت پخش زنده برای شبکه‌های اجتماعی یوتیوب، فیسبوک و توییتر وجود دارد که این کار را می‌توان از طریق برنامه پریسکوپ انجام داد. برای دیگر برنامه‌های شبکه اجتماعی مثل اسنپ چت، واتساپ و اینستاگرام، نانو اس می‌تواند تصاویر و ویدئوهای ۳۶۰ درجه را به شکل‌های قابل انتشار بیشتر مثل پنل های قابل تنظیم ارسال کند.

دوربین 360 درجه نانو اس

اینستا ۳۶۰ نانو اس، می‌تواند آیفون را به یک منظره یاب ۳۶۰ درجه‌ی آنلاین تبدیل کند. این دوربین برای همگام‌سازی از ژیروسکوپ آیفون استفاده می‌کند، اما در خود نیز چنین سیستمی برای همزمان کردن تصاویر در اختیار دارد. این دستگاه به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدئوهای ۳۶۰ درجه خود را در قالب یک قاب مستطیل شکل به راحتی ویرایش کنند. برای ویرایش می‌توانید گوشی را به محلی که تصویر را گرفتید برگردانید و در آنجا مجدداً به صورت به هنگام تصویر ۳۶۰ درجه را تغییر دهید.

همچنین ویژگی‌های جدیدی از جمله چت ویدئویی ۳۶۰ درجه و عملیات چند تصویری (MultiView) در نانو اس وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا در زمان گفت و گو با دوستان بتوانند زوایای مختلف از صحنه را برای مخاطب خود به نمایش بگذارند.

اگر مخاطب شما از دوربین نانو اس استفاده نکند، باز هم می‌توانید از طریق تماس ویدئویی ۳۶۰ درجه، تصویر خود را ارسال کنید. برای این کار باید در برنامه نانو اس یک لینک بسازید و برای مخاطب ارسال کنید، زمانی که مخاطب، لینک را باز کند می‌توانید تصویر ویدئویی ۳۶۰ درجه خود را به نمایش بگذارید.

نانو اس ۲۳۹ دلار قیمت دارد و در رنگ‌های سیاه و نقره‌ای عرضه خواهد شد. دستگاه به زودی از طریق فروشگاه اینستا ۳۶۰ و آمازون به فروش می رسد. دوربین دارای قیمت بسیار مناسبی هست چرا که دوربین‌های ۳۶۰ درجه دیگر مثل سامسونگ گیر ۳۶۰، ۲۳۰ دلار و دوربین ۳۶۰ درجه گو پرو، به نام فیوژن، قیمتی معادل ۷۰۰ دلار دارند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما